Tutaj znajdziesz krótki opis historii SUP Academy, naszych działań i Stand Up Paddle w Warszawie...

Początek działań zwiazanych z SUP Academy i z Stand Up Paddle w Warszawie przypada na lata 2012-2013, kiedy Surfer „społeczniak” działań nadwiślanych- Jan Sadowski zainspirowany poprawiającą się jakością wody w Wiśle oraz dobrostanem wokół niej, trenując SUP w Porcie Czerniakowskim i na Wiśle wpadł na pomysł aktywizacji sportów wodnych w centrum Warszawy… 
W kolejnych latach z jego inicjatywy powstał projekt szkoły i wypożyczalni „SUP Academy”. W kolejnych latach Urząd Miasta Warszawy wraz z osobami i organizacjami działającymi społecznie próbował rozwinąć nadwiślańskie życie. Siedziba SUP Academy początkowo była przy klubokawiarni Pomost 511, gdzie biło serce nadwiślańskiego życia kulturalno-społeczno-reakreacyjno-rozrywkowego. W kolejnych latach Jaśkowi Sadowskiemu udało się m.in. wygrać konkurs na Animacje Wiślane, dzięki czemu w 2015-2018 ze szkoleń SUP w Warszawie skorzystało ponad 1000 osób w wieku 7-84 lata (!).  Wraz z ideą współdziałania z innymi osobami i organizacjami działającymi społecznie, powstał pomysł, by działalność SUP nie tylko obejmowała działania komercyjne, ale również tworzyła i łączyła naszą W-ską społeczność amatorów Stand Up Paddle- idealnego sportu deskowego na możliwości, jakie dają warszawskie akweny.
Wynikiem tego była wspólna inicjatywa Magdy Sakowskiej (Prezes klubu wioślarskiego Warsaw Rowing Club) i Jaśka.
Skutkiem tego było połączenie precyzji i filozofii sportu płynącej z wioślarstwa z surferskim klimatem i nadwiślaną wolnością i rekreacją, dzięki czemu powstał klub Stand Up Paddle- Formalnie SUP Academy stało się częścią klubu WRC. 
Ideą naszych działań jest zwiększanie dostępu do sportów wodnych (w szczególności Stand Up Paddle) na w-skich akwenach, wprowadzanie w bezpieczny, skuteczny i przyjemny sposób amatorów SUP w Warszawie, a także animacja i łączenie naszej wspólnej wodnej społeczności. 
Mahalo